The Art of Listening een documentaire uit 2017 van Michael Coleman en Emmanuel Moran over de kunst van het luisteren en over de kunst van het muziekmaken, het opnemen én weergeven van muziek.
The Art of Listening
In de documentaire maak je een reis door de muziek. Van de bouw van een instrument en de bedoeling die een instrumentenmaker heeft wordt je geleid naar het oor van een luisteraar. Alle tussenstations komen ook aan de orde. Zo wordt aandacht besteed aan de rol van de componist tot de producenten en geluidstechnici die de stem van een artiest vastleggen.

Reis door de muziek
In de documentaire worden gesprekken gevoerd met artiesten, technici en producers. Zij vertellen over hun werk en geven een kijkje in de keuken van hun muzikale leven. Op de website van deze documentaire lees je meer over de regisseur Michael Coleman en Emmanuel Moran en kun je de soundtrack beluisteren.
Bekijk hieronder de documentaire.
Bekijk meer muziekdocumentaires.